Přišla zima a my jedeme dál...

Vítězem 10. ročníku mezinárodního Halového poháru dračích lodí se stal polský tým Dragon Friends

Praha (15. března 2022) – V sobotu 12. března 2022, se konalo v Praze Podolí finále letošního jubilejního 10. ročníku mezinárodního halového závodu dračích lodí. Vítězem závodu se stal polský tým Dragon Friends. Absolutním vítězem celé letošní série halových závodů a tedy Mistrem České republiky se stal tým Draci EFG.

Závody byly zahájeny jako už tradičně dračím tancem, který nabudil dračí sílu ve všech týmech. Ve vrcholném závodě celé série se rozhodovalo o mistrovském titulu. „V bojích silných paží na bazénu bylo vidět skvělé výkony v závodní kategorii Premium SPORT, SPORT a kategorii WOMEN – čistě jen ženských posádek. Přihlásilo se nám letos 17 posádek z 3 zemí, celkem více než 180 závodníků,“ říká Jan Tomíček, člen výkonného výboru Pražského klubu dračích lodí (PDBC). Závod vyhrál jednoznačně silný polský tým Dragon Friends, v kategorii Sport pak porazily ve finálovém závodě Lišky pouště z Jablonce nad Nisou pořadatelský pražský tým Pražský klub dračích lodí. Ženskou kategorii dračic WOMAN pak vyhrály DB Tragédky z Prahy výhrou ve všech rozjížďkách celého závodu.

PREMIUM SPORT:   Dragon Friends (Polsko)

SPORT:                      Lišky pouště (ČR – Jablonec n. Nisou)

WOMEN:                  DB Tragédky (ČR - Praha)

Mistr ČR a Vítěz série letošních halových závodů dračích lodí: Draci EFG (ČR – Praha)

Halový pohár v Praze pořádal Pražský klub dračích lodí (PDBC) již po desáté. „Tento závod je tradičně v Praze svátkem dračích lodí a už nyní se těšíme na další v příštím roce 2023,“ dodává Jozef Borčin, člen výkonného výboru PDBC.

Jak se závodí na lodích v bazénu?

Posádky sedí v jedné lodi proti sobě a snaží se vzájemně přetlačit. Pro neznalé by se tento styl dal přirovnat k přetahování lanem. Vítězí ta posádka, která přetlačí soupeře. Do dračí lodi se posadí 8 závodníků z každého týmu a ve smíšené kategorii aspoň 2 ženy. V lodi tedy sedí celkem 16 pádlujících. Loď se následně posune do středu bazénu, kde se odstartuje závod tradičními mezinárodními povely: „Are you ready? Attention! Go!“ Pádlující zaberou a loď se nakonec vydá do pohybu. Vyhrává ta posádka, která přetlačila svého soupeře a dostane se tedy blíže k čárovému rozhodčímu na opačném konci bazénu.

Partner finálového závodu: 

EFG - ENERGY FINANCIAL GROUP

Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze

 

Halový pohár dračích lodí je již tak tradiční akce, že si bez ní zimu ani nedovedeme představit. Proto už nyní pilně trénujte, abychom mohli po novém roce změřit síly. Opět svedeme boj do posledního metru, potopíme nějakou loď i s posádkou a především zabojujeme o tituly Halového Mistra České republiky na dračích lodích 2022 a Halové Mistryně České republiky na dračích lodích 2022.

Letos pokračuje seriál 3 závodů. Ve spolupráci se společností TORRSEN SPORTS a Dragon Boat Ostrava jsme pro všechny nadšence připravili závody v:
Brně, 15.1.  ...závod byl zrušen z technických důvodů na straně bazénu. Viz. zpráva od organizátora.
Ostravě, 19.2.
Praze, 12.3. (finálový závod)

Nevíte oč jde? Pražský klub dračích lodí pro vás chystá již tradiční závody dračích lodí v teple krytého bazénu uprostřed zimy. Jako vždy jsou zvány týmy domácí i zahraniční, profi i amatérské. Nikdo nepřijde zkrátka.

Kdy? 12. března 2022
Kde? Praha, PS Podolí, pspodoli.cz
 

HP_2017


 

Registrace bude otevřena od 13. 12. 2021. Nezapomeňte, že kapacita bazénu je omezená, proto neváhejte s přihláškami.